„Freshfel“ paskelbė savo poziciją dėl energijos kainų kilimo.

Naujienos data: 2022-10-20

„Freshfel“ paskelbė savo poziciją dėl energijos kainų kilimo.

 

„Freshfel Europe“ vienijanti Europos daržovių ir vaisių augintojus ir pardavėjus, ragina valdžios institucijas imtis veiksmų, kad sušvelnintų didelį energijos trūkumo ir kylančių energijos kainų poveikį sektoriui. „Freshfel Europe“ apskaičiavo, kad šiuo metu sektoriaus papildomos energijos sąnaudos nuo lauko iki šviežių produktų išvežimo iš saugyklų, pakavimo stočių sudarys apie 6,8 milijardo eurų. 

Sparčiai augančios energijos kainos daro didelį ekonominį spaudimą Europos šviežių produktų sektoriui, kuris veikia labai mažomis maržomis.

Vartotojų perkamoji galia mažėja dėl didesnių sąskaitų už energiją, o tai dar labiau padidina sektoriaus pelningumo iššūkius.

Ateinančiais mėnesiais augintojams teks priimti sudėtingus sprendimus – sandėliuoti ar skubiau parduoti produktus, apmokėti sąskaitas už energiją. Produkto šviežumui, kokybei ir saugai gali kilti pavojus netinkamai laikantis kontroliuojamos temperatūros ir turėti neigiamą poveikį tvarumui, nes padaugės maisto atliekų.

Kadangi daržininkystė i sodininkystė vaidina esminį vaidmenį siekiant ES tvarumo tikslų Europos žaliojo kurso strategijoje, „Freshfel Europe“ ragina regioninų, šalių ir Europos vadovus apsvarstyti, kokiomis formomis padėti daržovių ir vaisių sektoriui. kurios sumažintų energijos krizės padarinius. Todėl būtina:

  • Sukurti vienodas sąlygas ES, kad būtų išvengta konkurencijos iškraipymo. Pageidautina ES lygmeniu nustatyti viršutines energijos kainas.
  • Užtikrinti, kad vaisių ir daržovių saugykloms nebūtų sumažintas energijos suvartojimas, siekiant užtikrinti produktų šviežumą, kokybę ir saugą, sudaryti sąlygas pereiti prie savarankiškumo energijos gamybos srityje ir remti naujoviškas energijos vartojimo efektyvumo technologijas. 
  • Skatinti energijos gamybą ne tik ūkio reikmėms bet ir sudaryti galimybes grąžinti energijos perteklių atgal į tinklą.„Freshfel“ paskelbė savo poziciją dėl energijos kainų kilimo.