15
10
2016

Šiaurės Vakarų Europos bulvių augintojų asociacija (NEPG) 2016 m. prognozuoja mažesnį bulvių derlių

Pagrindinėse penkiose ES bulves auginančiose šalyse (Belgijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje) šiemet prognozuojamas 24,9 mln. t bulvių derlius, t. y. 1,6 proc. mažesnis nei praėjusiais metais (2015 m. buvo 25,3 mln. t), nors šiemet bulvių plotas buvo 4,8 proc. didesnis. 2016 m., palyginti su paskutinių penkerių metų vidurkiu, prognozuojamas 2,2 proc. mažesnis bulvių derlius, o bulvių plotas buvo 3,4 proc. didesnis.
Šiemet ypatingai didelis derliaus svyravimas yra ir tarp šalių, ir tarp atskirų bulvių veislių. Vokietijoje prognozuojamas vidutinis bulvių derlius. Prancūzijoje, Olandijoje ir Didžiojoje Britanijoje bulvių derliaus laukiama mažesnio nei įprasta. Belgijoje prognozuojamas labai mažas bulvių derlius.
Nors bulvių augintojų sąnaudos augalų apsaugos priemonėms šiemet yra daug didesnės nei 2015 m., bulvių kokybė yra prastesnė, daug įtrūkimų, didelis kiekis žalių gumbų. Ypač tai būdinga pastaraisiais metais išpopuliarėjusiai bulvių veislei Fontane. Ekspertai teigia, kad sausųjų medžiagų kiekis bulvėse šiemet taip pat yra mažesnis, todėl bulvės jautresnės mechaniniam poveikiui derliaus nuėmimo metu. Dėl minėtų priežasčių prekinės bulvių produkcijos dalis šiemet bus mažesnė.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija