09
05
2016

Bulvių rinka Europoje

Sėklinės bulvės iš Olandijos šį sezoną turi didelę paklausą. Iki kovo mėn. pabaigos šiemet jau buvo eksportuota 674 494 t sėklinių bulvių (2015 m. – 648 445 t). Europoje sėklinių bulvių pardavimai taip pat padidėjo nuo 320 iki 350  tūkst. t. Daugiau sėklinių bulvių buvo parduota į Italiją, Prancūzijos ir Belgijos vakarinius regionus ir Vokietiją. Sodinimo sąlygos buvo sudėtingos, ypač Centrinėje ir Vakarinėje Europos dalyje. Didesnė sėklinių bulvių paklausa rodo, kad bulvių plotai Europoje šiemet gali padidėti.

Priklausomai nuo kokybės maistinių bulvių kaina balandžio pabaigoje Olandijoje svyravo nuo 0,13 iki 0,18 EUR/kg.

Belgijoje bulvių plotas šiemet gali padidėti apie 6 proc. (iki 83,54 tūkst. ha). Mažėja Bintje veislės bulvių plotai, tačiau vis populiaresnė tampa Fontane veislė.

Jungtinėje Karalystėje bulvių pasiūla mažėja, todėl kainos didėja. Pakavimo stotyse balandžio mėn. pabaigoje už Maris Piper veislės bulves augintojams buvo mokama 0,26–0,28 EUR/kg. Balandžio mėn. paskutinę savaitę dėl prastų oro sąlygų buvo pasodinta tik pusė bulvių ploto, palyginti su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu. Taip vėlai bulvės nebuvo sodinamos jau šešerius metus. Toks vėlyvas bulvių sodinimas reiškia, kad vasarą reikės importuoti daugiau bulvių.

Vokietijoje bulvių paklausa buvo stabili, kaina svyravo apie 0,22 EUR/kg. Vis populiaresnės tampa geros kokybės bulvės iš šaldymo kamerų, už kurias augintojams mokama 0,27 EUR/kg. Naujojo derliaus bulvės iš Egipto ir Izraelio buvo parduodamos po 0,46–0,50 EUR/kg.

Rusijoje bulvių pasiūla išliko didelė, o jų kokybė prasta, todėl kainos ir toliau mažėjo. Fruit-Inform agentūra skelbia, kad trečiąją balandžio mėn. dekadą augintojams už bulves buvo mokama nuo 0,05 iki 0,09 EUR/kg. Rinkoje labiau populiarios buvo naujojo derliaus bulvės iš Egipto, kurių kaina svyravo nuo 0,35 iki 0,54 EUR/kg.

Ukrainos bulvių rinkoje padėtis taip pat nepagerėjo. Augintojams mokama kaina buvo šiek tiek didesnė nei Rusijoje.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija