02
11
2015

Situacija pasaulinėje svogūnų rinkoje

2015 m., palyginti su 2014 m., Europos Sąjungos šalyse prognozuojamas 8 proc. (500 tūkst. t) mažesnis svogūnų derlius, kuris gali siekti 5,45 mln. t. Daugelyje šalių derliaus nuėmimas šiemet prasidėjo vėliau. Svogūnai yra mažesnio dydžio, ypač pietinėse Europos šalyse.

Kai kuriose Europos šalyse svogūnų plotas šiemet padidėjo: Rusijoje (+10 proc.), Belgijoje (+10 proc.), Olandijoje (+7 proc.), Austrijoje (+5 proc.), Vokietijoje (+4 proc.), Prancūzijoje (+2 proc.). Tačiau kitur jis sumažėjo: Italijoje (-5 proc.), Ukrainoje (-4 proc.), Švedijoje (-3 proc.), Danijoje (-2 proc.), Ispanijoje (-1 proc.). Rusijoje svogūnų ploto padidėjimas yra dėl didelės jų kainos praėjusį sezoną ir mažesnės konkurencijos dėl paskelbto embargo ir rublio nuvertėjimo. Rusijoje svogūnų derlius labai priklauso nuo oro sąlygų, nes saugyklos nepritaikytos ilgalaikiam saugojimui ir dėl šalčio derliaus nuostoliai jose gali siekti iki 50 proc.

Naujojoje Zelandijoje dėl šalto ir drėgno pavasario svogūnų derliaus nuėmimas vėluoja. Plotas yra tik šiek tiek mažesnis nei praėjusiais metais. Svogūnų eksportas į Europą yra labai svarbus, tačiau sėkmingai buvo atvertos ir naujos rinkos eksportui į Azijos šalis.

JAV 2015 m. prognozuojamas 5 proc. mažesnis svogūnų derlius. Brazilijoje, kuri daug svogūnų importavo iš Olandijos praėjusio sezono pabaigoje ir šio pradžioje, tikimasi ankstyvesnio ir gero derliaus pietiniuose regionuose. Svogūnų plotas šalyje padidėjo 6 proc.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija