14
04
2015

2015 m. Europoje bulvių pasėliai gali sumažėti 3–5 proc.

Jei prognozės pasitvirtins, ateinantį sezoną augintojai galės tikėtis geresnių bulvių kainų. Kol kas pavasaris Europoje vėluoja, blogai besilaikančios bulvės, jei yra galimybių, išimamos iš rinkos, jas sunaudojant pašarams, krakmolo ar spirito gamybai. Naujo derliaus bulvių iš pietinių šalių pasiūla mažesnėdėlsumažėjusio pasėlių ploto ir nepalankių orų.Visdar laukiama suaktyvėjančio bulvių eksporto, tačiau tai vis labiau mažai tikėtina, nes parduotuvių lentynose vis daugiau vietos užima naujo derliaus bulvės.

Vokietijoje maistinių bulvių pasiūla išlieka didelė, kainos – stabiliai žemos, iki 7,00 EUR/100 kg, o paklausa velykinę savaitę buvo minimali. Didesnę paklausą turi naujo derliaus bulvės iš Viduržemio jūros regiono šalių.

Jungtinėje Karalystėje paskutiniąją kovo savaitę kiek labiau padidėjo tik Maris Piper bulvių kainos, vidutiniškai 1,4 EUR/100 kg. Maistui jų kaina pakilo iki 18,50 EUR/100 kg, o perdirbimui – iki 8,20 EUR/100 kg.

Olandijoje bulvių paklausa nedidelė. Prognozuojama, kad iki birželio 1 d. bulvių perdirbimo įmonėms nereikės didesnių bulvių kiekių nei nu-matyta išankstinėse supirkimo sutartyse. 2015 m. birželio viduryje bulvių kaina gruzdinimui sudarys 5,50–7,00 EUR/100 kg. Eksporto apimtys nepadidėjo, nes Olandijos eksportuotojai nėra linkę konkuruoti mažomis kainomis su Belgija ir Prancūzija.

Lietuvojedėl gausios pasiūlos prekinių bulvių kaina ūkiuose yra nukritusi iki 6,00–11,00 EUR/100 kg ir yra daugiau nei trečdaliu mažesnė, lyginant su praėjusiais metais.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija