18
03
2015

Europoje pavasarinių daržovių pasiūla didėja iš lėto

Salotų pasiūla eksportui Prancūzijoje ir Italijoje nedidelė, todėl kai kurių rūšių salotų kainos ne mažėja, o kyla, pvz., Lollo ir Oak leaf, ypač raudonlapių. Kitų rūšių salotų kainos turi tendenciją po truputį mažėti.

Iki kovo mėn. buvusi aukšta sultenių kaina mažino jų paklausą, tačiau artimiausiu metu jų kainos pakavimo stotyse turėtų sumažėti iki 0,50–0,70 EUR už 150 g pakuotę, nes dėl palankių orų padidės jų pasiūla Italijoje ir Šiaurės Vakarų Prancūzijoje. Didėjant jų importui, mažės ir vietinės produkcijos kainos.

Vidurio Europos šalių didmeninėje prekyboje vis didesnę dalį pradeda užimti vietiniai ilgavaisiai agurkai, išstumdami ispaniškuosius. Didėjant agurkų pasiūlai kovo pradžioje pradėjo mažėti jų kainos. Prekybos tinkluose buvo skelbiamos akcijos, kurių metu vieno agurko (apie 400 g) kaina sudarė 0,49–0,59 EUR ir dažnai buvo mažesnė už didmeninę pardavimo kainą.

Kovo pradžioje Lietuvos šiltnamiuose išauginti pirmieji ilgavaisiai agurkai prekybos įmonėms buvo parduodami po 2,20 EUR/kg.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija