31
01
2017

Olandijoje svogūnų plotas ir eksportas nuolat didėja

2016 m. Olandija eksportavo daugiau nei 1 mln. t svogūnų į 120 šalių. Eksporto šalių nuolat daugėja. Indonezija, Panama, Libija ir Vietnamas jau atvėrė savo rinkas olandiškiems svogūnams. Dėl svogūnų eksporto yra bendradarbiaujama su Kosta Rikos, Kolumbijos ir Kinijos vyriausybėmis. 2016 m., palyginti su 2015 m., svogūnų eksportas iš Olandijos padidėjo 10 proc.
Pagal eksportuojamą svogūnų kiekį Senegalas yra viena iš svarbiausių eksporto šalių. Nors šalyje yra auginami svogūnai, tačiau jos rinka keletą mėnesių (rugpjūtis–kovas) priklausoma nuo importo. Dramblio Kaulo Kranto Respublika taip pat yra viena iš pagrindinių olandų svogūnų pirkėjų. Po to seka Jungtinė Karalystė, Malaizija, Indonezija.
Pagal eksportuotų svogūnų vertę didžiausia pirkėja yra Vokietija. 2015 m. Olandija į šią šalį eksportavo svogūnų už 64 mln. EUR, į Jungtinę Karalystę – už 52 mln. EUR. Toliau seka Senegalas, Belgija, Brazilija, Prancūzija, Dramblio Kaulo Kranto Respublika.
Didėjant svogūnų eksportui, didėja ir jų plotas. 2016 m., palyginti su 2015 m., svogūnų plotas padidėjo 4 proc., iki 32,9 tūkst. ha. O palyginti su 2000 m., plotas padidėjo 65 proc. Didžioji dalis auginamų svogūnų yra skirti eksportui.
Svogūnų sektoriaus specialistai į ateitį žvelgia optimistiškai. Prognozuojama, kad 2050 m. pasaulinė svogūnų gamyba gali padidėti iki 150 mln. t, o Olandijoje išauginamas jų kiekis padvigubės.
Valstybės ekonomikos sekretorius Martijn van Dam mato šalies svogūnų eksporto augimo galimybes dėl pasaulyje didėjančio gyventojų skaičiaus ir jų skiriamo didesnio dėmesio sveikai mitybai. Olandija užima 15–20 proc. pasaulinės svogūnų eksporto rinkos. Sekretorius teigia, kad daugiau nei 90 proc. Olandijoje išauginamų svogūnų yra eksportuojama. Šalis užima gerą padėtį tarptautinėje rinkoje dėl aukštos svogūnų kokybės ir palyginti mažos jų kainos. Siekiant užtikrinti gerą kokybę ir patikimą tiekimą, įvairiose svogūnų gamybos bei logistikos grandyse yra nuolat diegiamos naujovės.

 

ŽŪIKVC (ŽŪMPRIS) informacija